ساختمان برنامه تلوزیونی پرداخت یارانه قانون اساسی

ساختمان: برنامه تلوزیونی پرداخت یارانه قانون اساسی برنامه ریزی رونق اقتصادی یارانه نقدی استفاده ایرانیان قانونی برنامه ایرانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تحلیل سید علی خمینی از نا آرامی های اخیر کشور

یادگار امام تصریح کرد: مسئولین در برنامه های خود رضایت مردم، در سخنان خود کرامت مردم و در واکنش‌ها خود عزت مردم را لحاظ کنند. 

تحلیل سید علی خمینی از نا آرامی های اخیر کشور

تحلیل سید علی خمینی از نا آرامی های اخیر کشور

عبارات مهم : ایران

یادگار امام تصریح کرد: مسئولین در برنامه های خود رضایت مردم، در سخنان خود کرامت مردم و در واکنش‌ها خود عزت مردم را لحاظ کنند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی در دیدار امام جمعه ،مسئولین و جمعی از مردم شریف آباد استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب و مسیری که امام در دوران انقلاب طی کرد، به اشتباهات موجود در نظام اشاره و گفت: ما در این سال ها پیشرفت های بسیاری داشته ایم ولی در این چهل سال اشتباهات زیادی نیز وجود داشته که بعضی از آنها به علت بی تجربگی و یا کوتاهی مسئولین ما بوده است.

تحلیل سید علی خمینی از نا آرامی های اخیر کشور

وی ادامه داد: بعضی از آن ها به خاطر جنگ بوده و بعضی به علت دشمنی هایی بوده است که دنیا با تفکر انقلابی ما داشته هست، بالاخره ما در برابر آمریکا و اسرائیل سر خم نکرده ایم، این کم جرمی نیست.

سید علی خمینی در تشریح دشمنی های دنیای سلطه با نظام اسلامی ابراز کرد: امروز هم ببینید در دنیا آمریکا یک طرف ایستاده و تنها منتظر است کوچکترین اتفاقی در کشور بیفتد تا جنجال راه بیاندازند.

یادگار امام تصریح کرد: مسئولین در برنامه های خود رضایت مردم، در سخنان خود کرامت مردم و در واکنش‌ها خود عزت مردم را لحاظ کنند. 

وی با تاکید بر اینکه هیچ وقت نمی گوییم ریشه همه پرسشها ناشی از دشمن های هست، گفت: اتفاقا مسبب بسیاری از پرسشها خودمان هستیم. بعضی از پرسشها از خود ما هست، خیلی از پرسشها از کم کاری ها و فساد هایی است که در دستگاه های حاکمیتی ما وجود دارد. منکر این پرسشها نیستیم. تمام صحبت ما این است که مردم فراموش نکنند دشمن خارجی هم داریم. آنها هم نشسته اند و جهت سنگ اندازی برنامه ریزی میکنند.

سید علی خمینی سپس به تحلیل نا آرامی های اخیر کشور پرداخت و ادامه داد: همین ناآرامی های اخیر که به شکل خیلی مختصری در کشور رخ داد را مشاهده کنید؛ البته این دست ناآرامی ها در همه جای دنیا وجود دارد و مطالبات به حق، یا نا به جا، از طرف دوست و رقیب در همه جای دنیا هست. این اتفاق بسیار طبیعی است و هر چند سال یک بار کشور های اروپایی و آمریکایی نیز با این دست از تظاهرات با مقیاس بزرگتر و با دوز خشونت بالاتر رو به رو هستند، و ما هم این اتفاقات را داشته ایم.

یادگار امام با اشاره به اینکه سخنش در اینجا ریشه یابی این پرسشها نیست، تاکید کرد: روی صحبت من این است که مردم ما توجه کنند، هنوز همه ملت کشور عزیزمان ایران از این اتفاقات اطلاع نداشتند که مدیر جمهور آمریکا در این مورد توئیت می کند. روزنامه های رسمی آمریکا در صفحه اولشان از همین اعتراضات خیابانی جزئی که دیدید به عنوان «قیام مردم ایران» تعبیر می کنند.

تحلیل سید علی خمینی از نا آرامی های اخیر کشور

سید علی خمینی خاطر نشان کرد: این ها آیا مفهوم قیام را نمی فهمند؟ یا معنی مردم را نمی دانند؟یا سیستم های اطلاعاتی ندارند، که دارند و می دانند و می فهمند! بعد در چه میزانی و با چه حسابی نام این اتفاق را که اول و آخرش تنها یک هفته طول کشید و در خوش بینانه ترین حالت ده ها هزار نفر در سراسر کشور در آن همکاری داشتند، قیام می گذارند؟

همچنین ادامه داد: شما که انقلاب کشور عزیزمان ایران در 40 سال پیش را دیده اید، که جمعیت های میلیونی به خیابان می آمدند. شما جمعیت میلیونی را دارید هر سال می بینید. اگر این اعتراضات چند هزار نفری را قیام بنامیم، حضور 22 بهمن را چه بنامیم؟

یادگار امام تصریح کرد: مسئولین در برنامه های خود رضایت مردم، در سخنان خود کرامت مردم و در واکنش‌ها خود عزت مردم را لحاظ کنند. 

سید علی خمینی به جمع بندی نظراتش در این بخش پرداخت و گفت: سخن این هست، آیا همه پرسشها ما از دشمن های است؟ خیر. ولی آیا دشمن نداریم؟ واضح است که دشمن داریم، دشمن های مهم هم داریم.

وی با اشاره به علل دشمن داشتن کشور عزیزمان ایران گفت: ما دست آمریکا را از منطقه قطع کرده ایم، آن هم از این منطقه مهم. رهبری فرمودند در دهه پنجاه شما را از کشور و در دهه 90 از منطقه بیرون انداختیم. ما تمام سیاست های این ها را به هم زده ایم. جمهوری اسلامی تمام سیاست های کلان نظام سلطه را به هم زده هست، معلوم است که اینها نمی ایستند و تماشا نمی کنند. اینها سیاست های کلانی جهت منطقه داشته اند و جهت اسرائیل خواب ها دیده بودند و امروز هم در آمریکا بسیاری از سردمداران این کشور از صهیونیست ها هستند.

تحلیل سید علی خمینی از نا آرامی های اخیر کشور

سید علی خمینی با اشاره به اینکه غالب سیاست های آمریکایی ها جهت حمایت از صهیونیست هاست، گفت: با این وصف کشور عزیزمان ایران با توانی که قابل مقایسه با توان آنها نیست و قابل مقایسه با نظام سلطه نیست، ایستاده و تمام برنامه های آنها را به هم ریخته هست. این ها جهت اسرائیل برنامه ها داشتند و سخن از نیل تا فرات می گفتند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به عنوان کشوری که حتی سران عرب هم با آن همراهی نکردند، کاری کرد که اسرائیل دیگر نه تنها نیل تا فرات را نبیند، بلکه باید برود دور خودش دیوار بکشد که هرگز درون دیوار های خودش به سراغش بروندو این جنایت کار ها را به سزای اعمالشان برسانند. این ها به برکت حرکت های ماچه در جبهه های مقاومت و چه در جبهه های دیپلماسی در دنیا منزوی شده است اند.

وی همچنین گفت: اسرائیل امروز هر کاری می کند در حال شکست خوردن هست. چه در شرکت ملل چه درمنطقه و چه حتی در نشانه قرار دادن اهدافی که در نزدیکی ماست شکست می خورد.

سید علی خمینی تاکید کرد: بنابراین حرف ما این است که ما دشمن داریم و کسی که دشمن دارد با چشمان باز می خوابد.

یادگار امام ادامه داد: ولی مسئله بعدی این است که تمام پرسشها ما از این دشمن بیرونی نیست. ما اگر بتوانیم اختلاف طبقاتی را از بین ببریم، فاصله میان فقیر و غنی را کم کنیم، مسئولین ما در برنامه های خودشان رضایت مردم را مد نظر قرار دهند، در سخن خودشان کرامت مردم را مد نظر قرار دهندو در واکنش‌ها خودشان عزت مردم را مد نظر قرار دهند بسیاری از پرسشها حل خواهند شد.

سید علی خمینی افزود: همه باید بدانیم و شما به همه کسانی که با آنها سر و کار دارید بگویید راه حل پرسشها اقدام گام به گام هست. هیچ جامعه ای یک شبه درست نشده و نخواهد شد. اگر خیال کنیم با یک حرکت پرشی میتوانیم پرسشها را حل کنیم اشتباه کرده ایم. بدانیم اگر بخواهیم کارهای ساختار شکنانه انجام بدهیم از همان پله ای هم که هستیم پایین تر خواهیم افتاد. راه، راه اصلاح گام به گام هست. قدم به قدم و با آرامش و گفت و گو پرسشها خود را حل کنیم و در خارج کشور در برابر دشمن های تا آنجا که با زبان آدمیزاد حرف میزنند، با زبان آدمیزاد با آنها حرف بزنیم، ولی اگر درخواست کردند با زبان حیوانی سخن بگویند، ما هم بلدیم چه کنیم.

وی تاکید کرد: امام فرمودند ببینید علت مهم پیشرفت شما در انقلاب چه بود، ایمان به خدا و وحدت کلمه؛ علت بقای شما هم همین هست. این همه همدیگر را جدا نکنیم و به جان هم نیوفتیم. مسئولین مراقب باشند به خاطر هوا های نفسانی به جان هم نیوفتند و هی جهت هم پرونده های دروغ درست نکنند. هنوز ملت پشتیبان جمهوری اسلامی است.

همچنین خاطر نشان کرد: هیچ انقلابی نیست که چهل سال از آن گذشته باشد و هنوز آرزوی بزرگ هایش، همان آرزوی بزرگ های نخستین باشد و هنوز ملتش پشتیبان همان آرزوی بزرگ های نخستین باشد و توانسته باشد با کمترین هزینه ها بر پرسشها خود غلبه کرده باشد. راز پیروزی ما همان است که امام گفته بودند. تمام سیاست های ما باید این باشد و نگاه ما باید به مستضعفین و همین اقشار فرودست جامعه باشد که به تعبیر امام همین ها هستند که مسئولین را بر سر کار آوردند. اگر مسئولین جهت همین قشر مستضعف کار نکنند ضربه خواهیم خورد.

سید علی خمینی با تاکید بر توجه به مستضعفین گفت: همین فرزند های متدین، مذهبی، ولی از حیث اقتصادی مستضعف هستند که از کیان کشور دفاع خواهند کرد. لذا نگاه دولت باید به مستضعفین باشد. آنچه ضربه اساسی به ما خواهد زد مسئله تبعیض هست. مسئله این است که کسی در جامعه فساد کند و مورد مجازات قرار نگیرد.

وی افزود:اینکه فردی تنها به این علت که با دیگری قرابت و نزدیکی و رابطه دارد بتواند از گردنه ها عبور کند، ولی مردم عادی با پرسشها دست و پنجه نرم کنند، مورد پذیرش و قابل تحمل نیست. ممکن است فقر جهت مردم قابل تحمل باشد، ولی این تبعیض است که درد ها را دو چندان می کند.ما جهت این مسئله چه کرده ایم؟ ما از حیث نظری و از حیث تفکر اسلامی هم باید پاسخگو باشیم.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | آمریکا | برنامه | آمریکایی | برنامه ریزی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz